Eklentiler
Eklentiler
Menü
Ana Sayfa
Manuel Bakım
Yaşlı Hasta Bakımı
Manuel Terapi
Alternatif  Bakım
Nokta Bio Enerji
Nokta Enerji  Bakım
Bitkisel Yağlar
Uzaktan Enerji Bakım
Gençlik, Güzellik İçin
Hacamat & Kupa
Kilolardan Kurtulun
Pansuman
Mesaj Brakınız
Ziyaretçi Defteri
Güncel Haberler
Günlük Burç
İletişim
Kayseri İmsakiye
Uçak Oyunu
Satranç Oyna
 
 
Manuel Bakım
 
 
Kayseride Hava
 
 

Web Master

Hüdaverdi Ulutaş

 
Ramazan Akdoğan


MERHABALAR
Manuel Bakım - Marifetli Parmaklar
Ramazan Akdoğan
Elleriyle Tüm Ağrılara Bakım Yapıyor
Kupa Çekme ( Hacamat) Uygulamaları Başlamıtır.
Hizmet anlayışımız kişinin Mekanında (Evinde) Yapılan Hizmettir.

Bitkisel Yağlar

Firmamız,uçucu yağlar olarak da adlandırılan aromatik bitkisel yağları en sağlıklı yöntem olan buhar distilasyonu ile en kaliteli hammaddeleri kullanarak, hijyenik koşullarda besin değerleri kaybolmadan üretip filtreleyerek paketlemektedir.

Hammaddesi ülkemizde bulunmayan yada hammaddesi bulunmakta güçlük çekilen yağları firmamız yurt dışındaki itibarlı firmalardan kendisi ithal etmekte ve ürünler analiz raporları incelenip kalite onay testinden geçtikten sonra müşterilerimize sunulmaktadır.

Müşterilerine ürünlerini en sağlıklı ambajlarda sunmaya da özen gösteren firmamız aromatik bitkisel yağları kendinden damlalıklı, kullanımı kolay ve fazla kullanımı önleyen koyu renkli cam şişelerde müşterilerine sunmaktadır.

Adaçayı Yağı

Bebeklerde gaz giderici; yetişkinlerde mide gazı giderici, ter kesici ve idrar arttırıcı etkileri vardır. Astıma karşı ve bayanlarda adet düzensizliklerinde etkilidir. Cilt bakım ve temizliğinde kullanılır.

KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 3 damla damlatılarak günde 1 defa içilir. Yara üzerine direkt tatbik edilebilir.

UYARI: Günde 3 damladan fazla içilmez. Bebeklerde gaz sancısı için kullanımında karın, sırt ve ayak tabanları bir miktar kantaron yağı ile karıştırılarak bu bölgelere masaj yapılır.

Anason Yağı

Adaçayında olduğu gibi anason yağı da  bebeklerde gaz giderici, yetişkinlerde mide gazı giderici, ter kesici ve idrar arttırıcı etkilere sahiptir. Astım için ve bayanlarda adet düzensizliklerinde hormon dengelenmesinde kullanılır.

KULLANILIŞI: 3-5 damla anason yağı bir şeker parçası üzerine damlatılarak veya bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır.

UYARI: Daha yüksek miktarda alındığı zaman hafif bir sarhoşluk ve uyku meydana getirebilir.

Ardıç Yağı

Kalp yetmezliği soğuk algınlığı ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. Burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici ve hareket kabiliyetini artırıcı özelliği vardır. Astım hastalarında ve idrar tutamayan çocuklarda faydalıdır.

KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya 5 damla damlatılarak alınır.

UYARI: Hamilelikte kullanılmamalıdır. Fazla alındığı taktirde böbrekleri tahriş eder ve idrar yollarında kanamaya sebep olabilir.

Biberiye Yağı

Ruhsal açıdan hafızayı kuvvetlendirmeye ve konsantrasyonu arttırmaya yardımcı olur. Dahili kullanımında, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine, kan dolaşımının hızlanmasına böylece dolaşım sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Kuvvetli antiseptik bir özelliğe sahiptir, böylece akne tedavisinde, tırnak ve ayaklarda gelişebilecek mantar rahatsızlıklarında, vücudun tamamında oluşabilecek viral ve bakteriyel gelişmeleri önlemede kullanılabilir. Biberiye yağının yaygın kullanım alanlarından biri de romatizmal vakalardır. Masaj yapmak suretiyle gerçekleştirilen bu uygulamada biberiye yağı romatizma ve kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
Biberiye yağı ayrıca sivilceler üzerine sürülebilir, cilde canlılık verir.

Kullanılışı: Biberiye yağı, bir miktar kantaron yağı ve susam yağı ile karıştırılarak masaj şeklinde uygulanabilir.
Dahili: Bir bardak suya 1-3 damla eklenerek içilebilir.
Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması önerilmez.

Çam Terebentin Yağı

Çam terebentin yağı saç derisine ulaştığında, saç derisinde bulunan kılcal damarlardaki kan akımına destek verir. Ayrıca doğal yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur bu sayede saçta meydana gelen dökülme ve kepeklenmeleri önlemeye yardımcı olur. Antimikrobiyel etkisi sebebi ile saç diplerinde meydana gelebilecek mikrobiyel gelişmeleri de önleyerek, saç kırılması ve dökülmesini önlemede olumlu etkiler göstermektedir.

Kullanlışı: Saç diplerine masaj yaparak veya şampuana (200 ml) 15-20 damla eklenerek uygulanabilir.

Çay Ağacı Yağı

Bakteri, virüs ve mantarlara karşı özelliklere sahip olan çayağacı yağı, özellikle enfeksiyonlara karşı kullanılan bir yağdır. İltihapları gidermek ve bağışıklık sistemini desteklemek için kullanılabilir. Üriner ve genital sistem enfeksiyonlarına karşı etkisi görülmüştür. Enfekte olmuş yaraları ve kesikleri temizlemek için kullanılır ve yara izlerinin geçmesinde cilde destek sağlamak için kullanılabilir.

Uçuklar, yanıklar, su toplamaları, siğiller, akneler, isilikler gibi cilt problemlerinde tercih edilebilir. Böcek ısırmaları, solunum sistemi enfeksiyonları, nezle, grip, soğuk algınlığı problemlerinde olumlu etkilerinden yararlanılabilir. Ateş düşürücü ve  koku giderici özelliği vardır.

Uyarı: Ağız çalkalama veya gargara şeklindeki kullanımda yutmamaya dikkat edilmelidir. Hassas ciltli kişiler dikkatli kullanmalıdır

Define Yaprağı Yağı

Ruhsal açıdan, canlı ve enerjik hissetmeye, konsantrasyon arttırmaya ve rahatlamış hissetmeye yardımcı olur. Dahili kullanımında, adet ağrılarının giderilmesinde yardımcı olur. Çok kuvvetli antiseptiktir. Solunum sistemi, ağız ve boğaz iltihaplanmalarında gargara yapmak suretiyle tedaviye destekleyici olabilir. İnhalasyon yoluyla ortam havasını dezenfekte eder.

Kullanılışı: Sabit yağlara eklenerek masaj yapılabilir.
Bir bardak suya 1-3 damla damlatılarak gargara şeklinde kullanılabilir. Dahili kullanımda bir miktar şekere 2-3 damla damlatılarak alınabilir.

Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması önerilmez

Greyfurt Kabuğu Yağı

Soğuk algınlığı ve gribe karşı faydalıdır. Başağrısı ve halsizlik şikayetlerine karşı kullanılabilir. Yağlı ve akneli ciltler için faydalıdır. Düzenli kullanıldığında sıkılaştırıcı, yağ yakıcı etkisi vardır. Selülit ve bölgesel zayıflamada etkilidir. Anksiyete giderici, zihni rahatlatıcı, moral yükseltici, tazelik verici özellikleriyle bir antidepresan görevi yapabilir.

Kullanılışı: Dahilen günde 3-5 damla bir fincan suya damlatılarak içilir. Zayıflama, selülit ve yağ yakıcı özelliği için kullanılıyorsa, aç karna alınması tavsiye edilir. Haricen cilde masaj şeklinde uygulanır.

Gül Yağı

Parfüm yapımında kullanılan temel yağlardan biridir. Gül yağı cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik ciltlere iyi gelir, makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini alır.

Kullanımı: Masaj: Sabit yağlara eklenerek masaj yapılabilir ya da koku amaçlı olarak bir iki damla cilde sürülerek kullanılabilir

Karabaş Yağı

Damar sertliğine, kolestrol ve şekere faydalıdır. Uykusuzluğu giderir. Balgam söker, zindelik verir, egzama yaralarına iyi gelir. Sivrisinek kovucudur.

KULLANILIŞI: Günde 2’şer damla sabah akşam yarım fincan suya damlatılarak kullanılır. Cilde sürülür.

Karanfil Yağı

Ağız ve mide kokularını giderir. Sinirleri uyuşturur, antiseptik ve ağrı kesici olarak kullanılır. Diş ağrılarında etkilidir. Dişeti çekilmesi ve iltihaplarında faydalıdır. Haşere kovucudur.

KULLANILIŞI: 1 fincan suya 2 damla damlatılarak içilir. Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.

Kekik Yağı

Kuvvetli antiseptik özelliği nedeni ile soğuk algınlığı, öksürük, bronşit, ağız, boğaz ve bademcik enfeksiyonlarında bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarında tedaviyi  destekler.  Diş eti iltihaplarına iyi gelir. Kurt düşürücüdür. Alyuvar oluşumunu arttırır. Şeker hastalığına iyi gelir. Yara ve yanıklarda antiseptik olarak kullanılır. Romatizmaya iyi gelir

KULLANILIŞI: Şeker üzerine 2-3 damla damlatılarak kullanılır. Parmak uçlarıyla masaj şeklinde tatbik edilir. Fazlası sakıncalıdır.
Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması önerilmez.

Kimyon Yağı

Varis, kemik ve adale ağrılarında etkilidir. Romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Mide ağrılarını ve sinirsel yorgunluğu giderir.Gaz söktürücü,anne sütünü arttırıcı ve regl düzenleyicidir.Astım hastalarında,sinüzitte ve bronşitte kullanılır.

Kullanılışı:  Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 3 damla damlatılarak alınır.Haricen cilde masaj yapılarak uygulanır.

Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması sakıncalıdır. Uzun süre kullanılması halinde karaciğere zarar verir.

Lavanta Yağı

Baş ağrısı, stres ve kas ağrılarına iyi gelir. Ayrıca güve ve sivrisinekleri uzaklaştırmak için kullanılır. Akneleri ve vücuttaki kötü kokuları giderir. Cilde sürüldüğünde ateşi düşürür. Saçtaki sirkeleri gidericidir.

KULLANILIŞI: Bir çay bardağı suya  bir şeker parçası üzerine 3-4 damla damlatılarak alınır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.

Limon Kabuğu Yağı

Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir, tonik olarak kullanılabilir. Mikrop kırıcı, sıkıştırıcı, sağlamlaştırıcı, gerdirici özelliği vardır ve cildi yağdan arındırır. Masaj yapılarak kullanılır. Nemli bir pamuk yardımıyla cilt temizlenmelidir.

Grip ve soğuk algınlığına karşı korur. Hafızayı güçlendirir. Boğaz ağrısına karşı etkilidir. Diş etlerini kuvvetlendirir.

KULLANILIŞI: Balla tatlandırılmış suya 2 şer damla damlatıp günde 3 defa gargara yapılıp yutularak kullanılır. Tonik olarak kullanımda bolca masaj yapılarak sürülür.

Nane Yağı

Sinirsel kaynaklı baş ağrılarında ve migren tedavisinde kullanılmaktadır. Nane yağı mide bulantılarını gidermeye, soğuk algınlığını geçirmeye, yüksek ateşi düşürmeye, sinüslerin açılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca hazmı kolaylaştırıcı ve gaz söktürücü etkisi vardır.

KULLANILIŞI: Günde 3 defa bir şeker parçası üzerine 2-3 damla damlatılarak içilir. Haricen cilde masaj yapılarak sürülür. Fazla miktarda kullanılması sakıncalıdır.

Uyarı: Hamilelik döneminde kullanılması önerilmez.

Okaliptus Yağı

Kuvvetli bir antiseptiktir. Boğaz iltihaplanması, sinüzit ve bronşitte tedaviyi destekleyici olarak kullanılabilir. Antiseptik özelliği sayesinde ciltte meydana gelen enfeksiyonlar, akne ve kepek tedavisinde bitkisel bir destekleyici olarak kullanılabilir.

KULLANILIŞI: Bir fincan suya 5 damla damlatılarak balla tatlandırılıp içilebilir ya da sabit yağlarla karıştırılıp masaj yapılabilir.

Portakal Yağı

Cildi güzelleştirir ve sıkılaştırır, sivilce ve akneleri kurutur. Tonik olarak kullanılır. Cilt için kullanılırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. Kan dolaşımını arttırır bu sebeple selülit tedavisinde sedir yağı ve badem yağı ile karıştırılarak, selülitli bölgeye masaj yapmak suretiyle olumlu sonuçlar verebilir.

Uyarı: Günüş ışınlarını absorbe edebilir, ışığa aşırı duyarlılığa sebeb olabilir. Ciltte hiperpigmentasyona ve alerjiye neden olabilir.

Rezene Yağı

Midevi şişkinlik, hazımsızlık rahatsızlıklarını giderir. Gaz söktürücü ve anne sütünü arttırıcı etkisi vardır. Yara iyileştirici özelliğe sahiptir. Cildi besler ve pürüzleri giderir.

KULLANILIŞI: Dahilen bir fincan suya 5 damla damlatılarak içilir. Haricen yara üzerine sürülür.

Sedir Ağcı Yağı

Ciltte uyarıcı, canlandırıcı ve tonik etkileri vardır. Aromaterapide; kepek, incelen saçlar, egzama, yağlı ciltler ve aknenin tedavisinde kullanılır. Ayrıca stresin giderilmesinde yardımcı olur.

Kullanım Şekli : Haricen cilde masaj yapılarak kullanılır
Uyarı : Dahilen kullanımı yoktur.

Zencefil Yağı

Aromaterapide; kan dolaşımını hızlandırmak, öksürüğü gidermek, kasların gevşemesini sağlamak ve soğuk algınlığı tedavisi için kullanılır. Buhar yoluyla kullanıldığında oldukça fayda sağlayan zencefil yağı, soğuk algınlığı, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olabilir. Sabit yağlarla karıştırılıp masaj şeklinde kullanıldığında romatizma, eklem ve adele ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde, fayda sağlayabilir.

Dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü özellikleri vardır. Beden ve zihin gücünü artırır. Kusmayı ve ishali önler. Isıtıcı, uyarıcı ve antiseptik etkileri vardır. Karaciğer yetmezliği için faydalı olduğu söylenir. Felçli hastalarda kullanılabilir. Karın ağrılarını giderdiği, romatizmayı tedavi ettiği ve saça parlaklık verdiği bilinen faydaları arasındadır

Kullanılışı: Dahilen; 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak günde 2 defa kullanılır. Haricen ise ; cilde masaj yapılarak kullanılır.

Uyarı: Hassas ciltli olanların zencefil yağını kullanmamaları gerekir. Zencefil yağı, normalde zehirsizdir ve cildi tahriş etme özelliği yoktur. Ancak hassas ciltlerde, tahrişe sebep olabilir. Işığa karşı duyarlıdır.

Alıntıdır. Orjinal Kaynak Btalfife Sağlıklı Doğal Ürünler

Üye
 

Üye Girişi
•Üye Ol !
•Şifremi Unuttum

  
Üyelik Ücretsizdir

 

Dost Siteler
 

  
 

 

Döviz
 

Dolar

Alış : TL
Satış : TL

Euro

Alış : TL
Satış : TL

  
 

 

Ziyaret
 


ip adresim

 

 

Online Üyeler
 

Misafir

  
 

 

  

Manuel Bakım - Marifetli Parmaklar - Ramazan Akdoğan

  

Web sitem ticari Amaçlı değildir Hobi amaçlıdır.